18. 3. – 20. 3. 2022 – Běleč nad Orlicí

Jarní pohár, který již tradičně zahajuje sezónu orientačních běžců, uspořádal oddíl OK 99 Hradec Králové. Centrum závodu bylo na rozlehlé louce v Bělči nad Orlicí. Zdejší rovinatý terén bez obtížného podrostu s hustou sítí cest byl na úvod sezóny vhodný a velmi pěkný. Na závodníky čekalo nádherné jarní počasí.

V pátek 18. 3. se běžel veřejný závod v nočním orientačním běhu. Naše závodnice Markéta Vandasová v něm získala 1. místo v kategorii D45. Gratulujeme!

V sobotu 19. 3. pokračoval Jarní pohár závodem v klasice. Tratě byly velmi pěkné a rychlé, střídaly se krátké a dlouhé úseky s volbami postupů. Protože tento závod byl zároveň prvním kolem východočeského poháru, zúčastnilo se ho více než 1100 závodníků. Zde jsou výsledky vambereckých běžců: