Jana Smutná mistryní světa

Letošní WMOC – veteránské mistrovství světa v orientačním běhu – se konalo od 11.8. do 18.8. ve slovenských Košicích a jejich okolí. Pro téměř 2800 závodníků ze 44 zemí byl připraven již tradiční program: v sobotu kvalifikace sprintu, v neděli finále sprintu, v úterý kvalifikace lesních disciplín, ve středu finále krátké tratě a v pátek finále klasické tratě.

Startovnímu poli početně dominovali Češi – ve startovní listině jich bylo přes 400, následovali Finové a Švédi. Z OB Vamberk se tohoto mistrovství zúčastnilo 5 běžců – všem se podařilo probojovat do finále A. Sprint se běžel v centru Košic, lesní závody proběhly v okolí Košic a na Silické planině, která je součástí Slovenského krasu. Lesy byly bohaté na terénní detaily s řadou bažin. Tratě byly často mapařsky poměrně záludné a obtížné.

Naše Jana Smutná získala zlatou medaili ve finále na krátké trati po suverénním vítězství s velkým náskokem v kategorii W60.